Solera - Likérové víno - 0,5 l - vinařství Jan Stávek

Kód: 196
249 Kč 205,79 Kč bez DPH
Na dotaz

Výrobce:  vinarstvi-stavek-1

Likérové víno – Solera od Jana Stávka je specialitou Vinařského dvora. Jedná se o kvalitní likérové víno, podobně jako Portské. Elegantní dezertní víno, které je třeba každopádně vyzkoušet.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Solera 99 je specialita Vinařského Dvora, vzniká dolihováním vinného moštu kvalitním vinným destilátem, podobně jako Portské. Solera je ale mnohem svěžejší a ovocnější. Elegantní dezertní víno, které je třeba vyzkoušet!

Technologie tohoto vína je podobná nejen technologii portských vín, kdy se vinný mošt dolihovává v průběhu kvašení, ale také technologii vín sherry. Víno je totiž připraveno systémem solera, což znamená, že se ke starší kupáži vína přidá vždy část vína mladého. Je tak potřen vliv různých ročníků a konzument tak proto může stále očekávat víno stejných charakteristik.

solera-1

Barva vína je slámově zlatavá se světlezeleným okrajem. Ve vůni se objevují silně muškátové tóny, které připomínají čerstvé vyzrálé hrozny této odrůdy. V pozadí vůně je výrazný květnatý charakter odkvétajícího akátu nebo kvetoucího pomerančovníku. V chuti převažují ovocné tóny sušeného ovoce, především meruňky. Vyšší zbytek cukru se dobře snoubí s mírným nádechem rozsekaných vlašských ořechů a vytváří tak dezertní charakter vína.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální víno
Hmotnost: 0.78 kg
Přívlastek: Likérové víno
Ročník: 2015
Objem vína: 0,5l
Obsah alkoholu: 15,5%
Druh vína: Sladké
Zbytkový cukr: 113 g/l
Oblast: Velkopavlovická
Kyseliny: 7,1 g/l
Archivace: 4 - 6 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: