Vinné Sklepy Maršovice

Vinařství vzniklo v roce 1998. Založili jej švagři Václav Tropp a Eduard Novotný, kteří se společně snaží pěstovat víno podle tradičních postupů s využitím moderních technologií. Hlavním cílem rodinného vinařství je navázat na dlouholetou tradici pěstování vinné révy v obci. V současné době firma Vinné Sklepy Maršovice obhospodařuje 35 hektarů vinohradů. 

 

 

Mezi pěstované orůdy patří SauvignonRyz­link rýnskýVeltlín­ské červené rané, Chardon­nayMuškát moravskýTramín červenýMüller ThurgauRulan­dské šedéSvatovav­řineckéFran­kovkaRulandské modréZweigel­trebe a v neposlední řadě také Cabernet Sauvignon.

Vinice se nacházejí na samém okraji Znojemské vinařské podoblasti, která je centrem tradice českého a moravského vinařství. Terroir našich vinic vytváří členité svazky brněnského masívu, který tvoří hlubinné vyvřeliny skupiny žuly. Půda je složena z jílovitých spraší a díky svému originálnímu mi­kroklimatu, se zde skvěle daří plným červeným vínům ale také vínům bílým, které vynikají výraznou vůní ovocného a květnatého typu a jemnou kyselinkou v chuti.

Produkujeme sladká a polosladká vína s přírodním zbytkovým cukrem a vína přívlastková, včetně slámového a ledového.