Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Vaše vinotéka Menu

Vinné Sklepy Maršovice

Vinařství vzniklo v roce 1998. Založili jej švagři Václav Tropp a Eduard Novotný, kteří se společně snaží pěstovat víno podle tradičních postupů s využitím moderních technologií. Hlavním cílem rodinného vinařství je navázat na dlouholetou tradici pěstování vinné révy v obci. V současné době firma Vinné Sklepy Maršovice obhospodařuje 35 hektarů vinohradů. 

 

 

Mezi pěstované orůdy patří Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské červené rané, Chardonnay, Muškát moravský, Tramín červený, Müller Thurgau, Rulandské šedé, Svatovavřinecké, Frankovka, Rulandské modré, Zweigeltrebe a v neposlední řadě také Cabernet Sauvignon.

Vinice se nacházejí na samém okraji Znojemské vinařské podoblasti, která je centrem tradice českého a moravského vinařství. Terroir našich vinic vytváří členité svazky brněnského masívu, který tvoří hlubinné vyvřeliny skupiny žuly. Půda je složena z jílovitých spraší a díky svému originálnímu mi­kroklimatu, se zde skvěle daří plným červeným vínům ale také vínům bílým, které vynikají výraznou vůní ovocného a květnatého typu a jemnou kyselinkou v chuti.

Produkujeme sladká a polosladká vína s přírodním zbytkovým cukrem a vína přívlastková, včetně slámového a ledového.

 

filtry

Kategorie:

Produkty